Mint már megannyiszor, most is igyekeztem horgászattal tölteni a húsvéti ünnepek egy részét. Az idei húsvéton a horgászat sajnos csak egy napra korlátozódott. Vasárnapra tudtam időzíteni a pecát, és a helyszín is – az előző éveknek megfelelően – a Nógrád megyei Alsópetény határában fekvő Cser-tóra korlátozódott. A horgászatom nemcsak arról szólt, hogy a hosszúra nyúlt és a végére igen kemény fagyokat hozó tél után végre újra halas legyen a kezem, de néhány olyan problémára is megoldást kerestem, amivel az elmúlt évben szembesültem. Persze, hogy semmi se legyen tökéletes, az időjárás ismét közbeszólt, mert ugyan húsvét előtt gyönyörű, napos idő volt, de ez szombatra egy markáns hidegfrontnak köszönhetően megváltozott: erőteljes lehűlés következett, sőt vasárnapra a több fokos lehűlés mellé már viharos szelet is jósoltak.
A képeket ide kattintva nézheted meg: <<KATT IDE>>
Horgászatomról készült írás ide kattintva olvasható:
2011-es évet két dolognak szenteltem, csak Haldorádó etetőanyagokkal és csalikkal terveztem horgászni és kizárólag pontyra. Szerettem volna minél jobban megismerni a termékeket és a különböző időszakokhoz legjobban passzoló ízeket, megtalálni a folyamatosan változó ízlésű pontyok kedvenceit. Az elhatározást tettek követték, ezért aztán úgy alakult, hogy jellemzően horgászati célra fenntartott vizeken próbáltam szerencsét. A vadvizek, minthogy nincs sok a környékemen, ki is maradtak a célpontjaim közül. Horgásztam mély bányatavon, akadókkal tarkított bojlis tavon és rendszeresen telepített mesterséges tavon is.
A múlt évben feederbotjaimon kívül más horgászkészség talán nem is volt a kezemben. Matchbotjaim végigpihenték az egész évet, jó hosszú szabadságot kaptak. Sajnos 2011 nem egészen úgy alakult, ahogy én azt év elején elterveztem. Kevesebb, mint a felét horgásztam el annak az időszaknak, amit szerettem volna. Számomra siralmasan kevés, kevesebb, mint 20 nap jutott az aktív pecára, így aztán különösen fontos volt az, hogy a horgászattal töltött idő minél eredményesebb legyen. Most már kijelenthetem, hogy sztorim e része legalább jól sikerült. Egy-egy horgászat alatt annyi pontyot sikerült fognom, mint a korábbi években fél év alatt (sem). Természetesen ehhez nem elég az időszaknak, a halak ízlésének megfelelően kiválasztott etetőanyag, de meg kell tanulni bánni is vele. Szinte az összes, ebben a témában megjelenő írást elolvastam – volt belőlük bőven! –, és igyekeztem leszűrni a számomra fontos tanácsokat, trükköket. Azokat, melyekkel horgászataimat eredményesebbé tehetem.
A 2011-es évemet értékelő írásomat, ide kattintva olvashatod el:
Augusztus egyik legmelegebb, már-már kánikulai hétvégéjén nem bírtam tovább horgászat nélkül. Úgy döntöttem, hogy felkeresem a lakóhelyemhez közel eső, Dunakeszi határában fekvő kavicsbánya tavat. Nagy élményeket nem vártam, sok reményt nem fűztem horgászatomhoz, mert sajnos ezen a tavon többször futottam betlibe, mint sikeresnek mondható horgászatba. Mint az évben többször is, most is a feederbotos horgászatnak szavaztam bizalmat annak ellenére, hogy sokszor az úszós, matchbotos horgászat eredményesebb, mint a fenekező peca. Stratégiám igen egyszerű volt, kizárólag pontyra készültem, ennek megfelelően készítettem össze felszerelésemet.
A tóban jellemző pontyok tömege 1,5 és 3 kg közé tehető, hiszen itt ebből a méretből telepítik a legtöbbet. A napijegy ára tartalmaz két elvihető pontyot, amit általában el is visznek a horgászok. Sok idejük nincs megnőni a halaknak. A nagyobb, hat kiló feletti pontyok már védve vannak, de az emberi kapzsiság határtalan, egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a „nagy” pontyokat mindenki visszahelyezi a tóba. Legendákat mesélnek 10+-os, sőt 20+-os pontyokról is, ilyen méretű halak megakasztásáról azonban nem is álmodoztam.
A célhalaim tehát a kisebb méretű pontyok voltak, a felszerelésem erőssége ezért talán túlzottnak tűnik, de nem engedhettem meg azt, hogy halam a környezetemben lévő 30-as vagy vastagabb damillal szerelt fenekező horgászok felé szaladjon.
Két heavy erősségű Special Pellet Feedert szereltem fel nagyméretű nyeletőfékes orsókkal, 20-as zsinórral, fonott dobóelőkén csúszó, átalakított távdobó (bordás) kosarakkal.
Horgászatomról készült írás ide kattintva olvasható:
Friss!!! Már csaknem másfél hónapja nem voltam horgászni, és amikor voltam, akkor is csak a vihar kapott el, igen eredményesen. Viharban, villámlásban nem nagy élmény karbon botokkal horgászni, egy villámcsapás könnyen a horgász pályafutásának végét jelentheti, ezért ilyen esetekben inkább menekülőre fogom a dolgot. Közben beköszöntött a nyár, sőt július második hétvégéjére kánikulát, megdőlő melegrekordokat ígértek a meteorológusok. Mindez persze nem érdekelt, mindenképpen horgászni akartam, méghozzá olyan helyen, ahol nagy eséllyel elkerülöm a betlit. Horgászatom helyszínéül ismét a Sinkár-tórendszer nagyobbik, „bojlis” tavát választottam. Horgászatomnak volt még egy apropója, kíváncsi voltam, mit tud ezen a pályán az új, Döme Gábor nevével fémjelzett Spro Special Pellet feeder.
A Sinkár-tóra tervezett második horgászatom igen rövidre sikeredett, hiszen aznapra viharos, esős időt jósoltak. Mivel én már eldöntöttem, hogy horgászni fogok, nem tarthatott vissza semmi. Mondhatom, jól is kezdődött minden, ugyan az úton a tó felé áthaladtam egy viharfelhő alatt, de odaérve már kellemes, napsütéses idő fogadott. Ezt a horgászatot hatodik hó hatodik napján, a hatos álláson hajtottam végre (azért ez intő jel!)… illetve csak hajtottam volna, de dél körül erős lehűléssel és viharos széllel megérkezett egy nem kicsi vihar. Más választásom nem lévén (és a kockázatok és mellékhatások elkerülése végett) összepakoltam, majd elindultam hazafelé.
Nagyjából egy hónap múlva újra próbát tettem, de nem indult zökkenőmentesen a júliusi eleji horgászat sem. Addig húztam az időt, addig aludtam a dolgon, hogy eljött a péntek, helyfoglalásom pedig nem volt a szombati napra. Gondoltam, még időben vagyok, biztos lesz helyem, hívtam is gyorsan (péntek délután négy körül, mert minek is hamarabb) a tó honlapján megadott telefonszámot időpont egyeztetés végett. Legnagyobb elkeseredésemre közölték, hogy már két-három héttel korábban lefoglalták a helyeket, kicsit elkéstem. Megnyugtattak azért, hogy a gát túloldalán vannak még szabad állások, menjek nyugodtan, lesz lehetőségem a horgászatra.
Szombat reggel hat órakor terveztem az indulást, hogy legkésőbb hétre a horgászhelyre érjek. Ez sem sikerült tökéletesen, nyolc óra környékén találtam meg a 36-os számú beállót.
Friss!!! Ordas tavi, matchbotos pontyozásomról készült képeket az Ordas tavi képtárban tudod megtekinteni. Mindössze egy pontyot fogtam, de fárasztása élvezetes volt. <<KATT IDE>>
Sinkár Tó 2011.05.13 Péntek 13 - Balszerencsés horgászat?
Az emberek jelentős része hisz abban, hogy ha egy hónap tizenharmadik napja péntekre esik, az balszerencsét jelent. Felmérések szerint ez a világ egyik legismertebb és legelterjedtebb babonája. Mit tehet a magamfajta horgász, ha a szabadnapja is pont erre a napra esik? Otthon marad? Esetleg elmegy horgászni? Én ez utóbbi változat mellett döntöttem. Hogy horgászatom garantáltan emlékezetes legyen, egy olyan helyszínt választottam ki, ahol azelőtt még soha nem horgásztam, viszont hallottam róla eleget ahhoz, hogy igazi kihívásnak tartsam. Ezért választottam a Csővár község mellett található Sinkár-tavat aktuális horgászatom célpontjául.
A Sinkár-tó meglátogatásának gondolata nem új keletű számomra. Korábban is többször terveztem itt horgászatot, azonban ez idáig a tervek csak álmok maradtak. Most eljött végre az idő, végre eljutottam ide is. Választásomat három dolog erősítette meg. Péntek 13. lévén mindenképpen olyan tavat akartam választani, ahol korábban még nem jártam; fontos volt, hogy rendkívüli környezettel és halállománnyal rendelkező igazi vadvízi dzsungel legyen, még véletlenül se kockató; és – a legfontosabb – szempont, hogy az esetleges betlivel végződő horgászat eredményét rá tudjam fogni a balszerencsés dátumra. A sikertelen horgászatot könnyebben viselem el egy olyan tavon, ahol korábban még nem volt sikerélményem és se a helyszínt, se a pontyok ízlését nem ismerem, ahol horgászhelyem kiválasztása is csak amolyan hasra ütés-szerűen, spontán, minden helyismeret nélkül születik.
Természetesen a horgászatot megelőző időszakban igyekeztem minél több információt begyűjteni, ötleteket és tanácsokat kérni olyan horgászismerősemtől, akik már szerencsét próbáltak a tavon. A legérdekesebb ilyen témájú beszélgetésem végén kaptam a tanácsot, hogy vigyek melles csizmát. Nos, e számomra nem túl fontos információt figyelmen kívül hagytam, én profi feederes vagyok, simán kiveszem partról is a halat. A másik hasznos információ szerint kössem fel a gatyát, mert ha belenyúlok a jóba, akkor gőzmozdonyokkal fogok küzdeni. Ugyan már, mitől lenne más ez a tó, mint a többi? Az érvényes horgászrendnek is utánanéztem a tó honlapján, majd ezután annak rendje és módja szerint időpontot egyeztettem a tó kezelőivel.
A horgászatomról készült képetet a Sinkár tavi képtárban tekintheted meg:<< KATT IDE >>
Számomra már hagyomány, hogy a húsvéti ünnepeket, de legalábbis egy jelentős részét horgászattal töltöm. Nem volt ez idén sem másként, ráadásul még az időjárás is kedvezett ezen elképzelésemnek. A helyszín sem volt kérdéses, hiszen egyrészről kedvesem szüleinek meglátogatása, másrészről előző írásomban tett ígéretem miatt is a Nógrád megyei Cser-tóra esett választásom. Nem tudtam az akkor átélt gyenge fogást elfogadni, eljött az idő, hogy végre elégtételt vegyek.
A reggel nyolc órától nagyjából délután fél négyig tartó horgászat alatt nyolc pontyot és egy kárászt tudtam szákba terelni, kapásom nem is volt több, halat nem veszítettem. Ezen a tavon még soha nem sikerült ennyi méretes pontyot fognom. Kíváncsi voltam, hogy horgászatom második napján sikerül-e hasonló eredményt elérni. Az első napon kiderítettem, hogy melyik csali és etetőanyag működik eredményesen, azt terveztem, hogy másnap rögtön ezzel kezdek.
Nagy lelkesedéssel indultam neki újra a horgászatnak, bizonyosságot akartam kapni arról, hogy valóban igazak-e azok az állítások, miszerint mindössze egy kiló jól megválasztott etetőanyaggal az ember igazán sikeres horgászatot könyvelhet el. Előző nap igen elégedetten távoztam, reméltem, hogy második húsvéti horgászatom sem zárul rosszabb eredménnyel.
Rendkívül izgalmas és eredményes kétnapos horgászaton vagyok túl a saját mércém szerint. Boldog vagyok, hogy a két nap alatt 22 méretes pontyot tudtam ideiglenesen partra segíteni. Úgy gondolom, bebizonyosodott az a tézis, hogy mindössze egy kiló helyesen, a halak ízlésének megfelelően kiválasztott etetőanyaggal és csalival is szép eredményeket lehet elérni. A mai horgászatomon, ha összeszámolom, nem érte el a kétezer forintot az elhasznált etetőanyag és csali értéke. Fogtam viszont 14, számomra gyönyörű pontyot, és ez az eredmény, emlék anyagilag felbecsülhetetlen!
Ünnepi peca 2011 Március 12-13 - Cser Tó és Dunakeszi KB. Tó
Végre visszavonulót fújt a hosszú, hideg tél, a tavak felszínéről eltűnt a jégpáncél. Az első tavaszi napsugarak engem is a vízpartra csábítottak, kapóra jött a négynapos hosszú hétvége, eldöntöttem, hogy a négy napból legalább kettőt horgászattal fogok tölteni. Elsősorban pontyot szerettem volna fogni, mindenképpen pellettel csalizva, ezért a feederbotos horgászat mellett döntöttem. Nemzeti ünnepünknek köszönhetően az elhúzódó és a végére igen kellemetlenné váló tél után egy négy napos pihenés kezdett körvonalazódni. Már elegem volt a hidegből, a kényelmetlen és vastag thermoruhából. Napfényre és horgászatra vágytam, végre kiszabadulni a városból, megfeledkezni kicsit a munka mókuskerekéről, kiszellőztetni a fejem. Friss levegőt szívni, ez volt a célom. A pihenés a legjobbkor jött.
Az első napon egy Nógrád megyei, a Cserhát lábánál, festői környezetben elterülő, öthektáros tavat választottam horgászatom helyszínéül. A Budapesttől mintegy 45 kilométerre lévő tó partjára reggel hét órakor érkeztem.
Ünnepi, második horgászatom helyszínéül egy Pest határában fekvő húszhektáros kavicsbánya tavat szemeltem ki. Itt nem a festői környezet, hanem a tó közelsége befolyásolta választásomat.
Friss!!! A 2011-es év első horgászatát a Dunakeszi Kavicsbánya tavon tartottam meg, Február 19-én!
Alapvetően pontyhorgászatra készültem, így a felszerelésemet is ennek alapján választottam meg. Úgy gondoltam, hogy a parttól távolabb, a tó közepe felé a mélyebb részeken keresem a pontyokat. Két feederbotot vetettem be, mindkettő a SPRO Dyno Force feeder széria Medium-Heavy erősségű tagja. A 390-es feederboton egy Nevis Carp Feeder orsó, a 420-on egy SPRO Incognito LCS 855S orsó teljesített szolgálatot. A végszerelék mindkét boton megegyezett, 0,20 Nevis Navy feeder főzsinór, 0,16-os fonott dobóelőke, távdobó gubancgátlós etetőkosár csúszóra szerelve és 40 centire két 0,2 grammos gömbólommal megütköztetve. Gumigyöngy, alatta KORUM Micro gyorskapocs, 10 centis, 0,13-as fonott horogelőke, 6-os méretű Gamakatsu 2260B horog, csali hajszálelőkén felkínálva.
Azon kívül, hogy már nagyon ki voltam éhezve a hosszú tél után egy kis pecára, és pontyot szerettem volna fogni, volt még egy fontos oka a horgászatnak. Ez pedig az új Haldorádó Magyar Betyár etetőagyag és pelletcsalád kipróbálása volt.
Horgászatomhoz a következő termékeket használtam: Pellet Pack - Magyar Betyár, Feeder Master - Magyar Betyár etetőanyag, Magyar Betyár CSL tuning hidegvízi aroma, Magyar Betyár oldódó, oldódó-lebegő és pop-up maxi pelletek.
Nem sikerült túlságosan betyárosra a nap, 7,30-as érkezésemet követően szükségem volt csaknem egy órára az előkészületekhez, és az elhelyezkedéshez, mire végre bevetésre kerültek a végszerelékek. Az etetőanyagot nagyon nagy odafigyeléssel és aprólékosan készítettem elő. Az első lépésként a Pellet Pack tartalmának 30%-át beáztattam a csomagban található Juice és némi víz keverékébe. Ezután az egy kiló Magyar Betyár etetőanyagot kevertem be a fél flakon aroma tuningal és megfelelő mennyiségű vízzel. Amíg a pellet és az etetőanyag elérte állagát, a horgászhelyemet és a felszerelésemet építettem fel, raktam össze. Utolsó lépésként a kellően felpuhult, beáztatott pelletet hozzákevertem az etetőanyaghoz, és fél doboz csemegekukorica illetve a szükséges vízmennyiség hozzáadása után, végre, elkezdtem horgászni.
A horgászat alatt az előre kigondolt stratégiától nem tértem el. A rövidebbik bottal, kiakasztott zsinórklipsszel, dobtam ötöt-hatot, és végig az így kialakított etetésemet horgásztam meg. A hosszabbik bottal kerestem a halat, "össze-vissza" dobáltam az etetés környékén, hol túldobva rajta, hol közelebb.
Sajnos a halakat nem sikerült megtalálnom és kapásra bírnom, tulajdonképpen az egész napot kapás nélkül megúsztam, volna..
De egy 1,5 kiló körüli pikkelyes megkönyörült rajtam, és az etetésen felkínált MB oldódó-Pop-Up pellet kombót felvette. A horog tökéletesen akadt szájának alsó részébe. Neki köszönhetően az év első horgászatán megúsztam a betlit. Nem is volt kérdéses, hogy ezek után vissza kell, hogy engedjem.
A horgászatról készült képeket a Dunakeszi KB. Tó 2010-2011 képtárban találjátok!
Friss!!! 2010 December első szombatján néhány horgászcimborámmal a Duna Árpád hídi szakaszán próbáltunk menyhalat fogni. Jó hangulat és baráti légkör jellemezte a hideg téli estét. Nagy örömömre sikerült halszelettel menyhalat akasztanom, és sikeres "fárasztás" után kezemben tartottam életem első menyhalát. Természetesen egy fotó után a halat szabadon engedtem.
Friss!!! 2010 November utolsó elötti vasárnapján a Nógrád megyei Robinson szigetek nevezetű tórendszert látogattam meg. Kizárólag pergető felszerelést vittem magammal, hiszen célzott csukahorgászat volt a tervem. Sajnos a csukeszok nem voltak étvágyuknál. Az enyhe időben nem vadásztak, mindössze két éppen méretes csukát tudtam fogni. Természetesen a fogás és fényképezés után a halakat útjukra engedtem.
Friss!!! 2010 November, Dunai horgászatokról készült képek gyűjteménye. Szép halakról, fárasztásokról, horgásztársakról és a folyóról. Minden ami novemberben történt horgászataim alatt. Képek a Duna képtárban!
Friss!!! 2010 Októberi, Dunai pecáimon készült képek gyűjteménye, néhány kép a folyóról, a felszerelésemről és a fogott halakról. A képek a Duna képtárban találhatóak.
Friss!!! 2010 Augusztus 21-28. Végre eljött ez is, a várva várt egy hetes nyaralás Balatonföldváron. És ha már Balaton, akkor horgászat. Az élmény megvolt, halat ugyan nem sokat fogtam, de azért sikerült néhány keszeget és kisebb pontyot becserkésznem. Minden eshetőségre készülve vittem magammal Matchbotot, pergető cuccot, sőt 420-as távdobó feedert is, de ezek végigpihenték az egy hetet. Szerepe a finomabb feedereknek volt, egy Passion 360 M és egy Pellet feeder 360 MH volt leggyakrabban bevetve. Igazán jókat horgásztam a Balatonföldvári kikötő mólójáról, és megismerkedtem néhány jó fej helyi horgásszal is. Jövőre remélem újra találkozunk.
Friss!!! 2010 Július 11, Vasárnap Horgászat a Cser tavon 32 C°-ban. Végre megint a Cser tavon feederezhettem. Szeretem ezt a tavat, ugyan igazán nagy ellenfélhez még nem volt szerencsém, de a tó és környezete szépsége mindig kárpótol. Talán kánikulának köszönhetően a tavon elég kevesen horgásztak, így én is zavartalanul horgászhattam. Halfogásra nem lehetett panaszom, ugyan fogtam már több pontyot ezen a tavon, mint most, de az átlagnál most is több halat sikerült szákolnom. Az SBS cég finomszerelékes horgászoknak készített minibojliai M1 és M3 ízesítésben igen jól vizsgáztak. A felszerelésem a már bevált 390 és 420 MH Dyno Force feederekből állt, 60-as Hardliner és 60-as Long Cast orsókkal, 0,20-as főzsinórral és hajszálelőkés csalifelkínálással. A Long Cast orsó utolsó bevetése volt ez a horgászat, legközelebb már egy NEVIS Carp Feeder orsó fog bemutatkozni helyette.
Friss!!! Ordas tavi matchbotozás 2010 Július 4., Vasárnap.
Kedvesemmel ellátogattunk az Ordas tóra, egy kis afrikai harcsa és pontyhorgászat reményében. Kiváncsi voltam, hogy a Serie Walter Carp float matchbotomnak milyen ellenfele lesz az afrikai harcsa. Nos, ez nem derült ki, ugyanis az előző napok hideg hőmérséklete igencsak elvette az étvágyát a harcsáknak. Nem maradt más választásom, átültem a nagytóra pontyozni. Sokkal nagyobb szerencsém a pontyokkal sem volt, ők sem voltak étvágyuknál. A közel 30 fokos melegben mindössze egy pontyot tudtam szákba terelni. Majd legközelebb talán nagyobb szerencsével járok.
Friss!!! 2010 Június 12-én, szombaton fantasztikus horgászatban lehetett részem, a Nógrád megyei, Alsópetény határában fekvő Cser tavon. A horgászatot reggel 8 óra körül kezdtem a festői környezetben. A nap folyamán 5 darab pontyot és néhány kárászt sikerült fognom. Délután 15 óráig tartott a horgászat, a levegő hőmérséklete délutánra elérte a 30-32 C°–ot. A legnagyobb Pontyom súlya elérte a 3,7 Kg-ot. Volt még egy 2,5 Kg-os, két db. 1,5-2 kiló közötti és egy kisebb kiló környéki. Két csali vált be igazán, mindkettő SBS termék, az M1 minibojli és az M3 bojlipellet. Szerencsére nem voltak sokan, így zavartalanul tudtam horgászi. A felszerelésem egy 390 MH és egy 420 MH Dyno Force feederből állt, a rövidebbiken 60-as Hardliner LCS, a hosszabbikon 60-as Super Long Cast LCS orsókkal. Főzsinórom mindkét boton 0,20-as SPRO Carp Maxx monofil volt, 0,16-os fonott dobóelőkével. Végszerelékem mindkét boton megegyezett, csúszó, de 40 cm-re megütköztetett 30 grammos gubancgátlós, bordás etetőkosár, 0,13-as fonott horogelőkén 6-os méretű Gamakatsu 2260B horog, csali hajszálelőkén fűzve.
Friss!!! 2010 Június 7-én, hétfőn, egy napos szabadságom alkalmából ellátogattam a Dunakeszi kavicsbánya tóra. Feederezésre, távoli dobásokra készültem, ezért alapvetően két botot állítottam hadrendbe. A botjaim a SPRO Dyno Force feedercsalád két tagja, 390 MH és 420 MH hosszban és erősségben. A rövidebbik boton egy 60-as méretű Hardliner, a hosszabbikon egy szintén 60-as Long Cast orsó volt. Mindkettő nyeletőfékes.
A felszerelés többi része mindkét boton megegyezett, 0,20-as Carp Maxx főzsinór, 0,16-os fonott dobóelőke, gubancgátlós bordás etetőkosár, 0,13-as fonott előkére kötött Gamakatsu 2260B 8-as méretű horog. A csalik hajszálelőkén kerültek felkínálásra.
Az elgondolás jó volt, mégsem hozott eredményt.
Nagyjából délig, egyig erőltettem a távoli horgászatot, eredménytelenül. Közben időnként az egyik feedert lecseréltem matchbotra és vallattam a part közeli 10-15 méteres zónát. Sikerült néhány keszeget fognom így. Majd volt egy erőteljesebb fárasztásom is, ami sajnos leakadt. Ekkor visszaálltam a két botos feederezésre, de az egyik végszereléket csak a part közelébe, 10-15 méterre vetettem be. Nem kellett sok idő, hamar meg is fogtam az első pontyomat. Ezután fogtam még egy compót is, majd még három pontyot. Minden hal a part közelébe bevetett csalit vette fel.
Úgy gondolom, hogy a körülményekhez képest igazán eredményes és sikeres pecát tudhatok magam mögött. Az időjárásra sem lehet panasz, szikrázó napsütés 26-28 C°!
Friss!!! 2010 Június 6-án, vasárnap ellátogattam az Ordas tóra egy jó kis pontyfogós matchbotozás reményében. Ez a horgászat halfogásban nem bővelkedett, első dobásra sikerült egy nagy halat megakasztanom, ami sajnos mintegy fél órás küzdelem után leakadt. Ezután volt néhány kapásom és üres bevágásom. A nap végére mindössze egy 5 kilós tükörpontyot tudtam szákba terelni.
A társaság azonban kárpótolt a kevés halat adó horgászatért, egy családi pecában lehetett részem, mert a horgászatra elkísért Párom, valamint a testvére és unokatestvére, továbbá a párjaik is kilátogattak hozzánk.
Az időjárás is kegyes volt hozzánk, egész nap szikrázó napsütésben volt részünk.
Felszerelésem egy SPRO Serie Walter 390 Carp float-ból, Blue Arc 940-es matchorsóból, 0,20-as főzsinórból 6 grammos úszóból és 0,17-es előkére kötött 10-es méretű Preston horogból állt.
Friss!!! 2010 Május 8.-án, szombaton ismét a Dunát választottam hétvégi pecám helyszínéül. És nem bántam meg. Sikerült igen szép halakat szákba terelnem, köztük egy egy kilós Jászkeszeget is. Igazán nagy élmény volt. Természetesen most is minden halam visszanyerte szabadságát Képek a Duna képtárban.
Friss!!! 2010 Május 1.-én a Dunán horgásztam. A helyszín a Dunakeszi sóderes rész volt. A reggel 8-tól délután 2-ig tartó peca alatt feederbotjaimmal sikerült három kisbalint, két paducot és egy kicsi jászkeszeget fognom. Minden halat csontival fogtam, az etetőanyagom Tímár Mix folyóvízi keszegező volt némi kukoricával, búzával és csontival megspékelve. A nyárias idő miatt rengetegen látogattak ki a Dunapartra, sokan kutyát is fürdettek, így kora délután kénytelen voltam a pecát felfüggeszteni. Este még visszamentem pár órára, de halat akkor már nem tudtam fogni. Összességében igazán jó pecában volt részem, ide mindenképpen visszatérek még. Képek a Duna képtárban!
Friss!!! 2010 Április 18-án, Vasárnap a Dunakeszi Tőzegtavakon próbáltunk halat fogni Frenky barátommal. Nem sikerült... Volt ugyan egy kapásom, ami rendesen megdolgoztatta a felszerelésemet, és többször is hullámokat keltve átszelte a tavat, de a horog gyengén akadhatott mert kiakadt. Így aztán benulláztunk... Képek a Képek innen-onnan képtárban.
Friss!!! 2010 Április 4, Vasárnap a Húsvétot a Nógrád megyében található Cser tavon ünnepeltem egy kis tavaszi feederezéssel. Az idő meglehetősen szeles és hideg volt, reggel 7 órakor 2 C°-ot mutatott a hőmérő. Sajnos délutánra sem melegedett a levegő, a horgászat végeztével sem érte el a levegő hőmérséklete a 15 C°-ot. Az eddigi évek tapasztalataiból kiindulva a mélyebb, parttól távolabbi részeken kerestem a pontyokat feederbotjaimmal.
A felszerelésem a következőkből állt:
BOT
ORSÓ
FŐZSINÓR
VÉGSZERELÉK
HOROG
ETETŐANYAG
SPRO DYNO FORCE FEEDER 420 H
SPRO LONG CAST LCS 460
0,20 MM SPRO CARP MAXX, 0,16 MM SPRO FUSION P.BRAID FONOTT DOBÓELŐKE
GUBANCGÁTLÓS TÁVDOBÓ BORDÁS ETETŐKOSÁR 35 G.
GAMAKATSU 2260B 6-OS MÉRET, 0,13 MM FONOTT ELŐKÉN
EA PONTY CLASSIC ETETŐANYAG, TENGER KINCSE CSL AROMA, CSEMEGEKUKORICA
SPRO DYNO FORCE FEEDER 390 MH
SPRO HARDLINER LCS 560
0,20 MM SPRO CARP MAXX, 0,16 MM SPRO FUSION P.BRAID FONOTT DOBÓELŐKE
GUBANCGÁTLÓS TÁVDOBÓ BORDÁS ETETŐKOSÁR 35 G.
GAMAKATSU 2260B 8-AS MÉRET, 0,13 MM FONOTT ELŐKÉN
TÍMÁR MIX PONTY PIROS EPRES, VÖRÖS DÉMON CSL AROMA, CSEMEGEKUKORICA
A horgászatra szánt idő végeztével a következő statisztikát tudtam elkönyvelni, 3 pontyot sikerült szákba terelnem, ebből egy Kb. 1-1,5 Kg. volt, a másik kettő pedig 0,5-1 Kg. lehetett. Ezen kívül még volt két kapásom, az egyiknél a horog rosszul akadt, a másik pedig akadót talált, és igy szabadult meg. Mind az öt hal a Haldorádó Magyar Betyár oldódó pelletre kapott. Képek a Cser tavi képek képtárban!
Friss!!! 2010 Március 27-én, szombaton, a 2010-es év élső tavi feederezés helyszínéhez a Dunakeszi kavicsbánya tavat választottam, bízva abban, hogy a számtalan csali közül megtalálom azt, ami eredményt fog hozni ezen a tavon. Sajnos az érkező hidegfront nem kedvezett a halak étvágyának, így nem tudtam jelentős fogásokat elkönyvelni. Csupán egy db. 1 - 1,5 kilós pontyot sikerült fognom a 420-as heavy feederemmel, ezen kívül feederrel kapásom sem volt, néhány keszeget tudtam még becserkészni, de ezeket mind matchbottal, 10 grammos SLIDER szerelékkel fogtam. Szép kapásokat a keszegek sem csináltak, a legtöbbet úgy fogtam meg, hogy csalicseréhez kitekertem az úszós kézszéget, és rajta voltak a horgon a keszegek. Kipróbáltam több féle Haldorádós csali, etetőanyag és aroma terméket, de a halak nem voltak partnetek a tesztben. A feedereket az alábbi táblázatban leírtaknak megfelelően állítottam össze.
BOT
ORSÓ
FŐZSINÓR
VÉGSZERELÉK
HOROG
ETETŐANYAG
SPRO DYNO FORCE FEEDER 420 H
SPRO LONG CAST LCS 460
0,20 MM SPRO CARP MAXX, 0,16 MM SPRO FUSION P.BRAID FONOTT DOBÓELŐKE
GUBANCGÁTLÓS TÁVDOBÓ BORDÁS ETETŐKOSÁR 35 G.
GAMAKATSU 2260B 6-AS MÉRET, 0,13 MM FONOTT ELŐKÉN
HALDORÁDÓ PELLETES FEKETE, TENGER KINCSE CSL AROMA, CSEMEGEKUKORICA
SPRO DYNO FORCE FEEDER 390 MH
SPRO HARDLINER LCS 560
0,20 MM SPRO CARP MAXX, 0,16 MM SPRO FUSION P.BRAID FONOTT DOBÓELŐKE
GUBANCGÁTLÓS TÁVDOBÓ BORDÁS ETETŐKOSÁR 35 G.
GAMAKATSU 2260B 8-OS MÉRET, 0,13 MM FONOTT ELŐKÉN
TÍMÁR MIX PONTY PIROS EPRES, VÖRÖS DÉMON CSL AROMA, CSEMEGEKUKORICA
Friss!!! 2010 Február 20-án, szombaton 4-5 órát horgásztam a Duna Dunakeszi sóderes szakaszán. Igen szeles, nyirkos idő volt, és a viz sem melegedett fel annyira, hogy meghozza a halak kapókedvét. Két bottal próbálkoztam, egy 3 méteres Passion pickerbot, Hardliner 540-es orsóval 0,18-as főzsinórral és egy 3,6 méteres Passion Medium feeder, 1040-es Hardliner orsóval, 0,20-as főzsinórral. Mindkettőn nagyhurkos végszereléket alkalmaztam, a pickeren 30 grammos, a feederen 40 grammos szögletes kosárral.
Halat ugyan nem fogtam, de legalább próbáltam. Képek a Duna képtárban.
Friss!!! 2010 Január 14-15-16-án kipróbáltam a Dunai horgászatot Dunakeszin, egy igen szép, sóderos szakaszon. Próbálgattam a különböző méretű etetőkosarakat és ólmokat, próbáltam csontival és sajtos etetővel márnát, halszelettel menyhalat fogni. Halat ugyan nem sikerült fognom, de tapasztalatszerzésre, gyakorlásra jó volt ez a három napig tartó, napi 4-5 órás horgászat. Az idei évben sokat fogok a Dunán horgászni, ezeken a szakaszokon. Remélem ahogy múlik a tél és melegszik az idő, a halak is gyakrabban jelentkeznek majd a horgomon. A felszerelésem két 3,6 méteres feederbotból állt, az egyik a SPRO Pellet feeder MH - Hardliner LCS 550 orsó 0,22-es Carp Max damillal töltve, gubancgátlós csúszó végszerelékkel, a másik a SPRO Passion feeder M - Hardliner LCS 1040 orsó 0,20-as Carp Max damillal, nagyhurkos végszerelékkel. Tavasszal valószínűleg egy 3 méteres SPRO Passion pickert is összekészítek 0,18-as damillal szerelt Blue Arc orsóval, a még finomabb peca érdekében.
Néhány képet azért készítettem a helyről és a módszeremről, képek a DUNA KÉPTÁRBAN.
A 2010-es év első horgászatát az Újév második napján tartottuk Kisvácon barátaimmal, Csörivel és Frenkyvel. Az Újév jól indult, mindannyian fogtunk halat, Frenky volt a legszerencsésebb, úszós, élő kishalas módszerrel három csukát fogott, köztük a legnagyobbat is. Csöri barátomnak két csukát sikerült fognia pergetve, jómagam egy csukával zártam a napot. Megalapoztuk az új évet, remélem ennél rosszabb eredménnyel egyik 2010-es horgászatunk sem zárul majd.
Friss!!! 2009 December 13. Vasárnap, Frenky barátommal ismét a Kisváci horgásztavat választottuk téli csukázásunk helyszínéül. Sajnos a csukák ma nem voltak étvágyuknál, és nem voltak olyan aktívak, mint a legutóbb. (a tavon pontyra horgászó sporiknak viszont bejött, a pontyok ettek a 0 és -1 C° közötti hőmérséklet ellenére) Jómagam csak a kapásig jutottam, egy csukám elment horoggal együtt, Frenky barátom is mindössze két csukát fogott reggel 8-tól délután 4-ig. Képek a VEGYES KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2009 November 14-én, szombaton a Kisváci horgásztavat látogattuk meg barátaimmal egy jó kis őszi csukázás reményében. Igazán nagy élmény volt ezeket a nemes ragadozókat élőhalas úszós szerelékkel és pergetve horogra csalni. Az első halat nekem sikerült horogra csalni, ez meg is adta az alaphangot a folytatáshoz. ezen kívül még 5 csukeszt fogtam. Ezen a napon "kivételesen" nem Frenky barátom fogta a legtöbb halat, már várom, hogy megint a Dunán Márnázzunk egyet... :) A legeredményesebb csukafogó módszernek egyértelműen a kiskárásszal csalizott úszós technika bizonyult, ezután mindenképpen a pergetéses módszer következett, és itt is a pirosfejű fehértestű gumihal csapta be a legtöbb csukát. Mindannyian fogtunk csukát, így nem maradt senki hal nélkül, ettől függetlenül nem a Kisváci tó lesz a kedvenc horgászvizem.
Friss!!! 2009.10.25, Vasárnap az Ordas tavon pecáztam. Sok kapásom nem volt, összesen kettő. Szerencsére mindkettőt megfogtam. A kettő között volt eddigi egyik legnagyobb pontyom, súlya 9 kg. Kevés ennél nagyobb pontyot fogtam. Képek az ORDAS TÓ 2008-2009 képtárban!
FRISS!!! 2009. Október 11-én, vasárnap, Frenky barátommal lementünk a Dunára egy kis délutáni-esti feederezésre. A rengeteg géb között ismét sikerült márnát fognom, és utolsó halként egy szilvaorrú keszeget is ki tudtam horgászni. Képek a DUNA KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! 2009. Október 4-én, vasárnap, Frenky és Csöri barátommal hárman lementünk a Dunára egy kicsit feederezni. Számítottunk néhány keszegre, esetleg egy -két márnára, de sajnos gébeken kívül nem igazán volt szerencsénk halat fogni. Én nem panaszkodom, egy márnát ki tudtam imádkozni a vízből. Jól küzdött, sajtkockára kapott. Képek a DUNA KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2009 szeptember 26-án Frenky barátommal ismét az Ordas tavon horgásztunk. A pontyok nem voltak étvágyuknál, nehéz volt ezen a napon kapást kicsikarni. Nekem sikerült 4 pontyot szákba terelnem, Frenky nem volt ilyen "szerencsés". Képek az ORDAS TÓ 2008-2009 képtárban!
FRISS! 2009.09.11 Pénteken barátaimmal, Frenkyvel és Csörivel az Ordas tavon pecáztunk. Nem igazán ment a hal, rengeteg beleúszás nehezítette a horgászatot. Sikerült azért 4 pontyot szákba terelnem, de mindössze egy akadt szabályosan. A négy pontyon kívül még két Tokot is sikerült partra terelnem. Igazán szép kis nap volt. Képek az ORDAS TÓ 2008-2009 képtárban.
FRISS!!! 2009.09.06 Vasárnap pár órát a Dunán horgásztam az Északi vasúti híd környékén. Sajnos néhány gében kívül semmit nem sikerült fognom. Képek a DUNA KÉPTÁRBAN vannak.
Friss!!! Augusztus 20-án ismét az Ordas tavon horgásztam, három pontyot sikerült kifognom, a legnagyobb ponty súlya elérte a 10 kilót. A halak ezen a napon nem igazán voltak étvágyuknál, viszont ez a három hal segített kideríteni és letesztelni az új SPRO Serie Walter Carp float matchbotomat. Ez a pálca bivaly erős, igazi nagyhalas, de mégis könnyű és finom bot. Képek az ORDAS TÓ 2008-2009 képtárban.
Friss!!! 2009 Augusztus 8.-tól 16.-ig Balatonföldváron nyaraltam Kedvesemmel. Az ott töltött idő jelentős részét horgászattal töltöttem. Ilyen jól, és eredményesen még soha nem sikerült a Balatoni horgászat. Sikerült összességében több kilónyi keszeget megfognom, és bónuszként 5 db. 1,5 kiló körüli ponty is szákba került. Képek a VEGYES KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2009.07.26-án, vasárnap az Ordas tavon pecáztunk Frenky barátommal. Szép pontyokat fogtunk, bár az igen szeles időben nem volt egyszerű a matchbotos horgászat. Képek az ORDAS TÓ 2008-2009 képtárban.
Friss!!! 2009 Július 20-án, hétfőn, ellátogattunk Barna barátommal a Dunakeszi Kavicsbánya Tóra, egy jó kis nyári pecára. A megfelelő stratégia miatt, nekem igen jól zárult a horgászat. Elsősorban a matchbotos úszózást erőltettem, felszerelésem egy 3,9 m TICA matchbotból, Spro BlueArc 9400 matchorsóból, rajta 0,16 mm főzsinór, 0,14 mm előke, 12. méretű Gamakatsu 1310N horog és 12 grammos serie Walter matchúszóból állt. Az úszó csúszóra volt szerelve, hiszen kb. 4 - 4,3 méteres vízben horgásztam, a parttól mintegy 15 méterre. A úszóról levettem az összes lamellát, így nagyjából 6 grammnyi ólom került a zsinórra. A jó módszerválasztás nem maradt eredmény nélkül, kb. 8 kilónyi DÉVÉRT, 2 db. gyönyörű COMPÓT és 4 db. 1-1,5 kilós PONTYOT sikerült fognom. Természetesen minden halat visszaengedtem. A TICA matchbot jól vizsgázott, rendkívüli élmény volt ezzel a bottal pontyot fárasztani. Stratégiámhoz tartozott mintegy 4 kiló Dévéres etetőanyag folyamatos csúzlizása, az etetőanyag összetétele: 2 kiló Tímár Mix Dévér mix etetőanyag, 1 kiló Maros mix XXL Dévér, 1 kg. Erdei Ponty-Kárász etetőanyag, fél kiló főtt búza, egy marék csemege kukorica, 1 marék csonti. Sajnos Barna barátomnak fenekezős horgászmódszere nem tetszett a halaknak, mindössze 1 apró pontyot sikerült kiimádkoznia a vízből. Képek a Dunakeszi képek 2008-2009 képtárban.
Friss!!! 2009 Július 12. Vasárnap Frenky barátommal az Ordas tavat választottuk horgászatunk helyszínéül. Szép napsütéses idő volt, ezen a napon a kedvesem is elkísért a horgászatra. A tavon horgászók nagy többsége alig fogott halat, nekem 3 pontyot, Frenkinek "valamivel több" mint 10 pontyot sikerült szákba terelnünk. Képek az Ordas tó 2008-2009 képtárban!
FRISS!!! 2009.07.04 Szombaton a Dunakeszi Kavicsbánya tavat választottam horgászatom színteréül. A két kedvenc technikámat próbálgattam, a Matchbotos úszózást, és a Feederbotos fenekezést. Az előbbivel sikerült néhány Dévért fognom, az utóbbival egy pontyot sikerült szákba terelnem. Összességében jól szórakoztam. Képek a Dunakeszi 2008-2009 képtárban!
FRISS!!! Etetőanyag teszt az Ezersziget horgásztavon!
2009.06.14 Vasárnap az Ezersziget horgásztavat választottam az új Haldorádó Pelletes Fekete etetőanyag kipróbálására. Az etetőanyagot a Haldorádó Nagy Ponty aromával ízesítettem, majd némi angolmorzsával tettem színesebbé! A szeles, frontos, változékony idő ellenére sikerült két pontyot megfognom, másik két kapásról viszont lemaradtam.
Úgy gondolom, ebben az időben jó teljesítményt nyújtott az etetőanyag.
FRISS!!! 2009.06.07 Vasárnap az Ordas tavat látogattuk meg kedvesemmel. Sokat nem tudtam horgászni, mert az eső miatt kicsit hamarabb be kellett szüntetni a pecát. Egy halat sikerült azért fognom, egy 5,5 kiló pontyot tereltem szákba. Képek az ORDAS TÓ 2008-2009 képtárban.
FRISS!!! 2009.05.24. Vasárnap az Ordas tavat választottam horgászatom színteréül. Laci a gondnok, és Lacee a fia tartott velem, valamint a párom is elkisért. A hűvös reggelt napsütéses délután követte. Sikeresnek nevezhető horgászat volt, Laceenak egy pontyot, nekem hármat sikerült szákba terelni. Megdőlt a pontyrekordom is, a legnagyobb halam ezen a napon 10,5 kilós volt. Keményen védekezett, de végül partra került. Mindketten igencsak kifáradtunk. Fogtam még egy 5 és egy 7 kilós pontyot is. Felszerelésem egy Shimano Hyperloop AX 390 Matchbotból, Spro Red Arc 1040 Matchorsóból, rajta 0,20 Tubertini English-Line főzsinórból, 0,18-as Spro Vision Line horogelőkéből és Gamakatsu Feeder Special 10 méretű horogból állt. Természetesen most is a kedvenc waggler úszómat, a Serie Walter-t használtam, fixen rögzítve, 10 grammos méretben. Képek az Ordas tó 2008-2009 képtárban!
FRISS! 2009 Május 16-án, szombaton, a Dunakeszi Kavicsbánya tavat választottuk következő horgászatunk helyszínéül. Frenky, Zsolti, Laci és Lacee, na meg Én próbáltuk a halakat szákba terelni. Az igen változékony szél alaposan megnehezítette a dolgunkat. Ezen a napon Frenkynek ment a legjobban, a legnagyobb dévért Ő fogta és a legtöbbet is, sikerült egy igen szép COMPÓT és egy kövér BODORKÁT is megfognia. Egyértelmű volt, hogy az úszós horgászmódszerek, ezen belül is a Match és a Bolognai botos horgászat működött a legjobban. Én sem panaszkodom, nekem is sikerült annyi dévért fognom, amivel elégedett lehetek. A fenekező horgászat egyáltalán nem működött, pontyot egyikőnk sem fogott. A napot két kifejlett hím gyík közelharca gazdagította. Képek a DUNAKESZI KÉPEK 2008-2009 képtárban találhatóak.
FRISS!!! 2009 Május 10-én, vasárnap, a Dunakeszi Tőzegtavon horgásztam a Suzuki Ház családi horgásznapja alkalmából. Elsősorban a Matchbotos technikát igyekeztem eröltetni, de azért délután feederbotot is bevetettem. Sajnos a Nyárfa virágzása teljesen ellehetetlenítette a horgászatomat, a damilom állandóan tele volt ezzel a kis fehér szösszel. Az apró gyűrűk miatt a napom nagy része a damil tisztításával, és szereléssel ment el. Két kapásom volt, egy a Matchboton, sajnos a hal nem lett meg, beugrott az akadóba és a 0,14-es előkémet eltépte. A másik kapásom Feederboton volt, szépen küzdött a hal, de a horog kiakadt. Képek a vegyes képtárban.
FRISS!!! 2009. Május elsején az Ezersziget horgásztavon pecáztam. A halak kapókedve nem volt nagy, a sok-sok apró kárász között mindössze egy nagyobbacska kárász, egy szebb dévér és egy ponty vette fel a csalit! Képek az Ezersziget horgásztó képtárban!
FRISS! 2009.04.12-ÉN, VASÁRNAP A CSER TÓRA MENTEM HORGÁSZNI. EZEN A NAPON A PONTYOK KAPÓKEDVE NAGYOBB VOLT, MINT AZ ELŐZŐ NAP. SIKERÜLT 4 PONTYOT SZÁKBA TERELNEM, IGAZ AZ ELSŐ CSAK FÉL KILÓS, A MÁSODIK ÉS HARMADIK TALÁN EGY KILÓS LEHETETT, DE A NEGYEDIK MÁR ÜTÖTTE A HÁROM KILÓT! SZÉP NAP VOLT. KÉPEK A CSER TAVI KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2009.04.11-ÉN, SZOMBATON AZ EZERSZIGET HORGÁSZTAVAT VÁLASZTOTTAM. SAJNOS NÉHÁNY KESZEGEN KÍVÜL NEM SIKERÜLT ÉRTÉKELHETŐ HALAT FOGNOM. KÉPEK AZ EZERSZIGET HORGÁSZTÓ 2008-2009 KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2009 MÁSODIK HORGÁSZATÁT AZ ORDAS TAVON KÖVETTEM EL FRENKY BARÁTOMMAL. RENGETEGEN VOLTAK A SZÉP, NAPOS IDŐ MIATT, A HALAK VISZONT NEM VOLTAK ÉTVÁGYUKNÁL. SAJNOS NEKEM KAPÁSOM SEM VOLT, FRENKYNEK SIKERÜLT EGY HALAT SZÁKBA TERELNIE, IGAZ, AZ IS KÍVÜLRŐL AKADT. KÉPEK AZ ORDAS TÓ 2008-2009 KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2009 ELSŐ HORGÁSZATÁT A NÓGRÁD MEGYEI NÉZSÁN TALÁLHATÓ EZERSZIGET HORGÁSZTAVON EJTETEM MEG. SAJNOS HALAT NEM SIKERÜLT FOGNI, DE AZÉRT A JÓ IDŐ KÁRPÓTOLT. KÉPEK AZ EZERSZIGET HORGÁSZÓ 2008-2009 KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2008.10.25 -ÉN PÉNTEKEN, A DUNA FŐVÁROSI SZAKASZÁN HORGÁSZTAM NÉHÁNY ÓRÁT. PÁR GÉBEN KÍVÜL NEM SIKERÜLT SEMMIT SEM FOGNOM, DE AZÉRT JÓ VOLT. KÉPEK A VEGYES KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! 2008.10.18-ÁN SZOMBATON ELLÁTOGATTAM AZ ORDAS TÓRA, HOGY TESZTELJEM AZ ÚJ SPRO PELLET WAGGLER BY DÖME GÁBOR 420-AS MATCHBOTOMAT. A DÉL ELŐTTI ÓRÁKBAN SIKERÜLT 2 DB. 4 KILÓ KÖRÜLI PONTYOT FOGNOM, EZEK A HALAK NEM VOLTAK ELLENFELEK ENNEK A MATCHBOTNAK. KÉPEK AZ ORDAS TÓ 2008 KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! 2008.08.15 PÉNTEK. EZEN A SZÉP NAPON ISMÉT A NÉZSÁN TALÁLHATÓ EZERSZIGET HORGÁSZTAVAT LÁTOGATTAM MEG. AZ EREDMÉNY 10 DB. 2 KILÓS ÁTLAGSÚLYÚ PONTY. ÉLMÉNYPECA VOLT MEGINT! KÉPEK A HORGÁSZ KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! 2008.08.14 CSÜTÖRTÖK AZ ALSÓPETÉNY HATÁRÁBAN FEKVŐ CSER TAVAT VÁLASZTOTTAM HORGÁSZATOM CÉLJÁNAK. 8 DB. MÉRET ALATTI ÉS 4 DB. 1,5-2,5 KILÓ KÖRÜLI PONTYOT SIKERÜLT MEGFOGNOM. KÉPEK A HORGÁSZ KÉPTÁRBAN!
FRISS!!! FANTASZTIKUS ÉLMÉNYT OKOZOTT A NÓGRÁD MEGYEI NÉZSÁN TALÁLHATÓ EZERSZIGET-HORGÁSZTÓ TESZTELÉSE! 22 DB. 1-2 KILÓ KÖZÖTTI PONTYOT SIKERÜLT SZÁKBA TERELNEM. IGAZÁN JÓL SZÓRAKOZTAM!
FRISS!!! 06.22-ÉN, VASÁRNAP, PÁROMMAL ISMÉT KILÁTOGATTUNK AZ ORDAS TÓRA. RETTENTŐEN JÓ IDŐ ÉS 4 PONTY SZÉPÍTETTE NAPUNKAT. KÉPEK AZ ORDAS TÓ 2008 KÉPTÁRBAN. RÁADÁSUL MEGDŐLT A PONTYREKORDOM IS, MERT KÉT PONTY IS ELÉRTE A 8 KILÓT.
FRISS!!!MÁJUS UTOLSÓ NAPJÁN, SZOMBATON KILÁTOGATTUNK ISMÉT AZ ORDAS TÓRA, EGY KIS DÉLUTÁNI PÁR ÓRÁS PECÁRA! AZ EREDMÉNY: ISTIHORGÁSZ: 2 PONTY, FRENKY: 1 AFRIKAI HARCSA! KÉPEK AZ ORDAS TAVI KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! HETEDIK HORGÁSZATOM SZÍNHELYÉÜL ISMÉT AZ ORDAS TAVAT VÁLASZTOTTAM,AHOL MEGFOGTAM ÉLETEM EDDIGI LEGNAGYOBB PONTYÁT. KÉPEK A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! BARÁTOMMAL, LŐRINCZ FERIVEL ELLÁTOGATTUNK A SZŐDÖN LÉVŐ ORDAS HORGÁSZTÓRA. SOK KAPÁSUNK VOLT BÁR HALAT ALIG FOGTUNK. AZTÁN JÖTT EGY PONTY, AMI MINDKETTŐNKET KÁRPÓTOLT. A KÉPEK MEGTEKINTHETŐK A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! 2008 ELSŐ HORGÁSZATÁRÓL KÉSZÜLT KÉPEKET A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN TALÁLJÁTOK, A NÓGRÁD MEGYEI CSER TAVON MEGEJTETT PECA EREDMÉNYE IGENCSAK MEGLEPETT!!!
FRISS!!! ISMÉT A DUNAKESZI KB. TAVAT VÁLASZTOTTAM SZOMBATI HORGÁSZATOM LEBONYOLÍTÁSÁRA, ISMÉT NAGY CSALÓDÁST OKOZOTT EZ A TÓ!!! KÉPEK A DUNAKESZI KÉPTÁRBAN.
FRISS! VÉGRE ELKÉSZÜLT A JÚNIUSI BALATONI NYARALÁSOMRÓL ÉS HORGÁSZATOMRÓL KÉSZÜLT ÍRÁS!
A NAPLÓ HORGÁSZATAIMRÓL MENÜPONTBAN TALÁLJÁTOK. KELLEMES OLVASGATÁST KÍVÁNOK.
FRISS! NÓGRÁD MEGYÉBEN TALÁLHATÓ EGY HORGÁSZTÓ, ALSÓPETÉNY HATÁRÁBAN. CSER TÓ A NEVE 2007.08.11-ÉN SZOMBATON ITT HORGÁSZTAM. KÉPEK A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! 2007.07.07-ÉN SZOMBATON A PRÉRI TAVON HORGÁSZTUNK, LACI A GONDNOK, LACEE A GONDNOK FIA ÉS ÉN! AZ EREDMÉNY 10 PONTY, 1 KÁRÁSZ! KÉPEK A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN!!!
FRISSÍTÉS!!! ÍRTAM KÉT CIKKET: A PICKERBOTOS ÉS A MATCHBOTOS HORGÁSZATRÓL! A CIKKEK, BESZÁMOLÓK MENÜPONTBAN TALÁLJÁTOK! REMÉLEM TUDOK SEGÍTENI A FINOMPECÁZÁSSAL MOST ISMERKEDŐKNEK!
FRISSÍTÉS!!! UTOLÉRT A DIGITÁLIS TECHNIKA. ÚJ KÉPEIMET A 2006.09.22-I HORGÁSZATOMRÓL A DUNAKESZI KAVICSBÁNYA TAVI KÉPTÁRBAN TALÁLJÁTOK, A KÉPEK DIGITÁLIS FÉNYKÉPEZŐGÉPPEL KÉSZÜLTEK, AMI SAJNOS LEMERÜLT, ÍGY EGYEDÜL A FOGOTT POTYKÁT NEM SIKERÜLT LEFÉNYKÉPEZNI!
FRISSÍTÉS!!! A BALATONI HORGÁSZATOMRÓL SZÓLÓ LEÍRÁS ELKÉSZÜLT, A LEGFONTOSABB! MENÜBEN A NAPLÓ HORGÁSZATAIMRÓL MENÜPONTBAN TALÁLJÁTOK! TOVÁBBÁ A BALATONI KÉPEK IS FENT VANNAK, A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN.
FRISS!!! ÚJ KÉPEK A BÁNKI TÓRÓL, AHOL A HALAK CSAK NAPOZTAK, A HORGÁSZOS KÉPTÁRBAN TALÁLJÁTOK!
FRISS!!! ÚJ KÉPEK VANNAK A DUNAKESZI KB. TAVI KÉPTÁRBAN IS!!!
FRISS!!! FELRAKTAM A 06.24 SZOMBATI HORGÁSZATOMRÓL KÉSZÜLT KÉPEKET A DUNAKESZI KÉPTÁRBA!
FRISS!!! EZEN HORGÁSZATOM BESZÁMOLÓJÁT IS
MEGTALÁLJÁTOK A NAPLÓ HORGÁSZATAIMRÓL ROVATBAN!
FRISS!!! HAMAROSAN ÚJ FOTÓK 2006.06.17 SZOMBATI HORGÁSZATOMRÓL, KEDVENC TAVAMON A DUNAKESZI KAVICSBÁNYA TÓ KÉPTÁRÁBAN. ADDIG EGY KIS ELŐZETES!!! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx FRISS!!! NAPLÓT INDÍTOK HORGÁSZATAIMRÓL. ############################# ÖRÖMHÍR SZÁMOMRA, HOGY OLDALAM FELKERÜLT A DUNAKESZI K.B. TÓ HONLAPJÁRA A LINKEK KÖZÉ, TOVÁBBÁ A STARTLAP.HU OLDALÁN LÉVŐ HORGÁSZ.LAP.HU LINKJEI KÖZÉ IS!